Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

Εύκολες νίκες για τα φαβορί της Α' ΕΠΣΛ

Εύκολες νίκες πέτυχαν τα φαβορί στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Ο Αχιλλέας Φαρσάλων πέρασε από τη Νεάπολη με 2-0 επί του Ηρακλή Λάρισας, ενώ ο Απόλλων Λάρισας δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον ΠΑΟΛ Αβέρωφ τον οποίο κέρδισε με 3-0.

Στα αξιοσημείωτα της χθεσινής ημέρας η εντυπωσιακή νίκη του Δαμασιακού με 5-3 επί του Αετού Μακρυχωρίου (οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με 4-0 στο ημίχρονο), αλλά και η επική ανατροπή του Σμόλικα Φαλάνης στο β’ ημίχρονο μέσα στη Χάλκη ο οποίος νίκησε με 4-3 τον τοπικό Ηρακλή.

ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ
Η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας θα πέσει σήμερα στο Βλαχογιάννι (17.30) όπου η τοπική Δόξα θα φιλοξενήσει τον Αετό Αμυγδαλέας. Δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που επιδιώκουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με τους γηπεδούχους να προέρχονται από την ισοπαλία στο Μακρυχώρι και τους φιλοξενούμενους από εντός έδρας ήττα.